Stoliki szachowe

Eleganckie stoliki szachowe z drewna - klasyka w nowoczesnym wydaniu.

Najlepsze plansze i pionki do gry w szachy


Gra w szachy od lat opiera się na rywalizacji dwóch graczy, których celem jest “zbicie” figury króla przeciwnika. Za pomocą zestawu 16 różnych figur dokonują oni różnych taktycznych posunięć na kwadratowej szachownicy. Gra wymaga nie tylko zdolności strategicznego myślenia, ale również przewidywania ruchów przeciwnika i planowania własnych działań w taki sposób, aby skutecznie przejąć przewagę. Wybór planszy, która będzie spełniać wymagania graczy zarówno te funkcjonalne jak i estetyczne nie należy do najłatwiejszych. 

W wielu sklepach można zakupić tanie, plastikowe plansze z odlewanymi pionkami. Taki zestaw nie będzie trwały ani efektowny. Z czasem biały plastik pod wpływem światła i częstego użytkowania odbarwi się, a czarny straci swój intensywny kolor. Dla własnej wygody warto zatem zainwestować w komplet wykonany z lepszej jakości surowców takich jak drewno, kamień czy szkło.


Drewniane stoliki szachowe


Stoliki szachowe są nie tylko narzędziem do gry, ale także estetycznym elementem, który dodaje elegancji i klasy każdemu wnętrzu. Stoliki wykonane z solidnego drewna są nośnikiem kunsztu ciesielskiego i tradycyjnego rzemiosła.

W procesie produkcji szachów dużą wagę przywiązuje się zarówno do jakości produktu jak i zrównoważonego pozyskiwania surowców. Drewno to klasyczny materiał, z którego od lat produkowane są pionki i plansze. Niska cena i łatwy dostęp, pozwolił na rozpopularyzowanie gry w szachy na całym świecie czyniąc ją najpopularniejszą grą planszową wszechczasów. 


Stolik szachowy na prezent


Precyzyjnie wykonany stolik szachowy może okazać się udanym prezentem. Komu możemy podarować stolik szachowy?

  • Miłośnikowi szachów i gier planszowych. Szachy to klasyczna gra, która od lat niezmiennie zachwyca całe pokolenia. Fanów tego rodzaju rozrywki nie brakuje zarówno w Polsce jak i za granicą.

  • Kolekcjonerowi ekskluzywnych mebli. Każdy fan eleganckich elementów wystroju wnętrz z pewnością doceni taki prezent.

Bez względu na okazję, klasyczny drewniany stolik szachowy na jednej nodze lub nowoczesny, którego blat wsparty jest na metalowych nogach będą trafionym upominkiem cieszącym oczy przyszłych właścicieli i ich gości.