Zestawy stolików kawowych

Niebanalne meble dla szukających ciekawych rozwiązań.

Stolik kawowy 2w1 lub 3w1


Podwójny lub potrójny stolik kawowy to ciekawa i zarazem bardzo praktyczna opcja, która w ostatnich latach podbija wnętrza na całym świecie. Zestaw stolików składa się przeważnie z kilku elementów, które różnią się od siebie wysokością, wielkością, a czasami nawet kolorem. W przeciwieństwie do ław kawowych, zestawy stolików posiadają dużą powierzchnię blatu, którą można dzielić i łączyć na różne sposoby. Stoliki można dowolnie przestawiać, co sprawia, że są to bardzo funkcjonalne meble dające dużą swobodę w użytkowaniu. Dodatkowo, stoliki o różnych wysokościach stanowią ciekawy element wystroju.


Dlaczego warto wybrać dwa stoliki kawowe zamiast jednego?


Jeden stolik kawowy to absolutnie obowiązkowy element wystroju salonu. Coraz częściej podczas wyboru mebli do pokoju gościnnego pada decyzja o zakupie kompletu dwóch a nawet trzech stolików. Takie rozwiązanie ma wiele cech przydatnych w codziennym życiu:

  • Wielofunkcyjność- zestaw stolików oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Meble można ustawiać na różne sposoby i tworzyć z nich ciekawe kompozycje.

  • Elastyczność- zestaw kilku stolików pozwala na elastyczne dopasowanie przestrzeni w zależności od okoliczności i liczby gości.

  • Estetyka- komplety stolików to bardzo stylowe rozwiązanie zarówno do wnętrz o charakterze klasycznym jak i bardziej nowoczesnym.


Komplet dwóch stolików kawowych, czyli modne rozwiązanie dla większych wnętrz


Stolik kawowy to nieodłączny element wystroju salonu. W pojedynkę potrafi nadać wnętrzu charakter jednocześnie zwiększając powierzchnię do przechowywania. Komplet składający się z kilku elementów dodatkowo pozwala użytkownikom na kompromis- każdy może dopasować ułożenie blatu do swoich preferencji. Komplet stolików kawowych to zdecydowanie rozwiązanie odpowiednie dla przestronnych salonów. Ilość miejsca w mniejszych pokojach gościnnych często nie pozwala na korzystanie w pełni z potencjału jaki daje ten mebel. 


Zestaw stolików okrągłych - jak zaaranżować?


Przy aranżowaniu zestawu stolików okrągłych ważne jest, aby utrzymać równowagę pomiędzy funkcjonalnością a estetyką i stworzyć przestrzeń, która jest zarówno praktyczna jak i atrakcyjna wizualnie. Dla ułatwienia, warto obrać jedną z dobrych praktych gwarantujących udany rozkład mebli:

  • Układ warstwowy- umieść większy stolik w centrum i otocz go mniejszymi stolikami.

  • Układ symetryczny- umieść stoliki obok siebie wzdłuż ściany tworząc wizualną równowagę i estetyczny porządek.

  • Układ zróżnicowany- postaw na stoliki o różnych wysokościach. Najniższy stolik możesz postawić w centrum, a wokół niego ustawić pozostałe tworząc dynamiczną aranżację.


Stoliki sprzedawane w zestawach różnią się od siebie głównie wielkością blatu i wysokością. Rzadko kiedy spotyka się komplety składające się z mebli zrobionych z różnych materiałów. Jeśli jednak planujesz zakup stolików wykonanych z różnych surowców i zastanawiasz się jak je ustawić- nie kombinuj. Ustaw stoliki w układzie warstwowym obok siebie. Zestawienie różnorodnych tekstur zadziała na wnętrze salonu odświeżająco i doda mu głębi.