Salon

Ciepło naturalnego drewna , które ożywi Twój salon i doda mu elegancji.

Popularne meble do salonu


Salon jest często centralnym punktem domu, służącym jako przestrzeń do relaksu, spotkań i zabawy. Jego funkcje i sposób urządzenia zależą od indywidualnych potrzeb i preferencji właścicieli domu. Podczas projektowania warto przemyśleć kilka podstawowych kwestii związanych z wyposażeniem tego wnętrza:

 • Przestrzeń do wypoczynku. Salon to miejsce, w którym powinien być możliwy wygodny wypoczynek. Warto zagospodarować w nim miejsce na wygodną sofę i obszerny fotel. W przypadku większych powierzchni sprawdzą się również niewielkie pufy.

 • Miejsce do spotkań i rozmów. Ustawienie w centralnym punkcie pomieszczenia stolika kawowego będzie sprzyjać rozmowom i naturalnym interakcjom międzyludzkim.

 • Powierzchnia do przechowywania. Zwłaszcza w przypadku aranżacji małego salonu, istotne jest, aby pomyśleć o pojemnej komodzie lub szafce RTV, do której będzie można schować wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.


Jaki kolor mebli do salonu?


Meble do salonu powinny być wybrane zgodnie z gustem właścicieli i charakterem całego mieszkania. Należy zadbać o to, aby pomieszczenie było przytulne i zachęcało do spędzania w nim czasu. Klasyczne, jasne meble to uniwersalna opcja, na którą decyduje się wiele osób aranżujących swoje cztery kąty. Zestaw mebli dziennych w bielonym lub naturalnym odcieniu można z łatwością połączyć z różnymi elementami dekoracyjnymi, jednocześnie nie przytłaczając pomieszczenia.


Białe meble do salonu


Białe meble to klasyka, która nigdy się nie nudzi. Ożywienie przestrzeni,  dodanie jasności i świeżości do otoczenia to tylko niektóre z zalet jakie niesie ze sobą wybór jasnego wyposażenia. Białe meble skradły serca wielbicieli nowoczesnych wnętrz, ale również stylu skandynawskiego czy plażowego. Białe meble bardzo dobrze łączą się z wieloma elementami wystroju:

 • z naturalnym drewnem tworząc przytulny, kontrastowy duet barw

 •  z pastelami, które często można spotkać w subtelnych wnętrzach, również w pokojach dziecięcych

 • z dodatkami metalowymi, szczególnie w srebrnym i złotym odcieniu, nadając nowoczesny charakter

 • z intensywnymi kolorami, ożywiającymi spokojną biel.


Nowoczesne meble do salonu


Nowoczesne meble do pokoju gościnnego charakteryzują się zwykle wyraźnym, minimalistycznym stylem, prostotą i przemyślaną funkcjonalnością. Wyróżnia je:

 • Minimalistyczny design, czyli odejście od bogatych zdobień i skomplikowanych wzorów.

 • Wysoka funkcjonalność. Minimalistyczne meble do salonu często koncentrują się na maksymalizowaniu funkcjonalności oferując tylko najpotrzebniejsze rozwiązania.

 • Kreatywna forma. Kształty mebli pokojowych reprezentujących nowoczesne wzornictwo odbiegają często od klasycznych form. Możemy się w nich dopatrzeć elementów zaskoczenia oraz przestrzeni pozwalających na przepływ światła między poszczególnymi elementami.

 • Naturalność kolorów, która dodatkowo podkreśla formę mebli i odejście od wyszukanych wzorów i barw.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mebli? 


Zakup mebli do pokoju dziennego to dla większości spory wydatek, który warto przemyśleć przed dokonaniem ostatecznej decyzji. Obecnie meble dostaniemy zarówno w stacjonarnych salonach meblowych jak i zamówimy w sklepach internetowych. Aby meble służyły nam na długo, ważne jest zwrócenie uwagi na surowiec użyty do produkcji. Uważa się, że najlepsze meble powstają z naturalnego drewna. Meble drewniane pokrywa się warstwą lakieru i impregnatu, które zabezpieczają materiał przed uszkodzeniami  i jednocześnie dodają mu walorów estetycznych. Meble do pokoju dziennego wykonane z drewna są bardzo trwałe, a ze względu na wysoki prestiż surowca, praktycznie nie wychodzą z mody. 


Gdzie kupić meble do salonu?


Solidne meble drewniane najlepiej kupić w sprawdzonej hurtowni. Szeroki asortyment sklepu będzie dodatkowym atutem, który pozwoli na wyposażenie salonu w spójny komplet mebli.