Szafki RTV

Funkcjonalne szafki pod telewizor w wersjach klasycznych i nowoczesnych.

Meble pod telewizor do Twojego salonu


Szafka pod telewizor, mimo swojej jednoznacznej nazwy powinna pomieścić znacznie więcej niż tylko odbiornik telewizyjny. Wybór mebla pod TV do salonu powinien zostać poprzedzony analizą dostępnych rozwiązań dopasowanych do wnętrza. Obecnie na rynku dostępne są zarówno klasyczne szafki RTV na nóżkach, szafki podwieszane jak i wysokie komody. Stale powracającymi do łask rozwiązaiami są również meblościanki, które na przestrzeni lat ewoluowały z topornych mebli, kojarzonych głównie z czasami PRL-u w gustowne elementy wystroju, o których marzy niejeden projektant.


Nowoczesne szafki pod telewizor


Szafka telewizyjnato mebel, który powstał stosunkowo niedawno - wraz z rozwojem przemysłu telewizyjnego i coraz popularniejszym założeniem, że odbiornik powinien znajdować się w każdym gospodarstwie domowym. Szybki rozwój technologii w tym zakresie zmusza projektantów do ciągłego przedefiniowania funkcji tego mebla. Z czasem stoliki telewizyjne zaczęły coraz mniej skupiać się jedynie na swojej podstawowej funkcji i zachęcać kupujących do eksperymentowania z różnymi bryłami. Telewizory zaczęto wieszać na ścianach, a szafki w takich przypadkach straciły całkowicie swoje pierwotne zastosowanie. W taki oto sposób ogromną popularność zyskały podwieszane szafki RTV. Montowane na ścianie pod telewizorem zaczęły pełnić rolę miejsca do odłożenia pilota, konsoli czy zestawu grającego. Coraz większe znaczenie miało odpowiednie udekorowanie szafek gustownymi dekoracjami niż wygospodarowanie miejsca na coraz to większy ekran monitora.


Szafka telewizyjna, czyli praktyczny mebel w salonie


Funkcjonalne szafki RTV dodadzą do Twojego salonu wiele miejsca do przechowywania. Dodatkowe półki i szuflady umożliwiają przechowywanie pilotów, płyt, gier czy dekoracji, których akurat nie chcemy eksponować.

Szafka telewizyjna oprócz możliwości przechowywania przedmiotów jest również świetnym meblem, za którym schowamy kable od telewizora, konsoli czy wieży stereo. Kable można dodatkowo zamknąć w organizerze, ukryć pod listwami podłogowymi z kanałami kablowymi lub po prostu uporządkować na półce wewnątrz szafki.


Co postawić na szafce RTV?


Szafka RTV oprócz swojego głównego przeznaczenia - eksponowania telewizora, może służyć do różnych innych celów. Na półkach pod telewizor często zastaniemy:

  • konsolę do gier,

  • odtwarzacz multimedialny, np. do płyt DVD,

  • dekoder telewizyjny,

  • książki, czasopisma i magazyny,

  • dekoracje, tj. ramki na zdjęcia, figurki czy wazony.


Co zamiast szafki RTV? - przegląd rozwiązań


Zamienienie klasycznej szafki RTV na inny mebel jest często stosowanym zabiegiem, który pozwala na urozmaicenie wystroju salonu. Zamiast na niskiej szafce na nóżkach, sprzęt elektroniczny możemy ustawić, np. na szafce wiszącej. W tym przypadku telewizor najlepiej powiesić na ścianie, a kable i pozostałe akcesoria schować do jednej z szuflad szafki. Czasami widuje się również komody RTV. Charakteryzują się one zazwyczaj dużymi gabarytami i sporą pakownością. Przeważnie uzupełniają wystrój większych pomieszczeń utrzymanych zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym.