Komody

Przestrzeń do przechowywania zamknięta w drewnianej obudowie.

Jaka komoda do sypialni?


Jak ważne jest zachowanie porządku w domowych rzeczach, wie każdy kto chociaż raz szukał zaginionej skarpetki, starego albumu ze zdjęciami czy tej jedynej, ulubionej bransoletki. Komoda to miejsce, w którym takie rzeczy można przechowywać i w razie potrzeby sięgnąć po nie bez zawahania. Pojemne komody sprawdzą się zarówno jako typowa szafka na bieliznę, ale także dokumenty czy sentymentalne pamiątki, których nie planujemy eksponować na widoku. Duże komody z głębokimi szufladami dodatkowo pomieszczą pościel, poszewki czy prześcieradła.


Zorganizuj swoją przestrzeń- komody do każdej sypialni


Duża część sklepów z meblami do domu nie ogranicza się w swojej ofercie wyłącznie do jednego stylu. Jakie komody możemy w nich zakupić?

  • Komody klasyczne. To głównie modele wykonane z drewna z charakterystycznymi żłobieniami. Często dobierane są do nich metalowe okucia, gałki i uchwyty. Do wykonania drewnianych mebli używa się przeważnie drewna sosnowego lub dębowego.

  • Komody nowoczesne. Są wykonywane z połączenia drewna, szkła i metalu. W przeciwieństwie do klasycznych komód, nie stosuje się na nich żadnych zdobień przez co mogą wydawać się nieco chłodne i minimalistyczne.

  • Komody skandynawskie. Wyodrębniły się na fali zachwytu designem skandynawskim. Mimo podobnego do komód nowoczesnych skąpego wykończenia, nadają pomieszczeniom naturalny i przyjazny wygląd.

  • Komody industrialne. Wyglądem nawiązują do przemysłowej estetyki fabrycznych wnętrz. Od razu przykuwają wzrok, dzięki widocznym na pierwszy rzut oka elementom montażowym i wyraźnym spawom.


Nowoczesne komody do sypialni


Klasyczne drewniane i białe modele, dla niektórych mogą wydawać się nudzące. Z tego powodu do oferty sklepów meblarskich zaczęły wchodzić modele o zdecydowanie kontrastującej barwie. Czarne komody wkradły się w łaski głównie fanów nowoczesnego designu i wystroju w stylu glamour. Często pokrywane powłoką zapewniającą wysoki połysk sprawiają wrażenie ekskluzywnych i stylowych. Czarny kolor mebli można uzyskać również wybierając naturalnie ciemne drewno, takie jak heban.


Powiew nostalgii - komody w wersji vintage


Komody w wersji vintage mają swój unikalny urok. Można je wkomponować w nowoczesne wnętrza i tym samym dodać im charakteru. Stare komody, aby móc cieszyć oko właścicieli muszą niejednokrotnie zostać poddane kompleksowym procesom renowacji. Drewno trzeba odpowiednio oczyścić, zaimpregnować i polakierować. Odnowienie starej komody jest zadaniem przede wszystkim czasochłonnym. Przydatne mogą się okazać zdolności manualne. Przed przystąpieniem do prac warto rozeznać się w cenach produktów takich jak papiery ścierne czy lakiery. Jeśli nie jesteśmy fanami odrestaurowywania mebli i zależy nam na szybkim efekcie przy stosunkowo niewielkim koszcie, komody stylizowane na vintage możemy zakupić również w dobrych sklepach meblarskich.


Komoda- funkcjonalny mebel nie tylko do sypialni


Mimo, że utarło się stawiać komody głównie w sypialniach, ten rodzaj mebli sprawdza się równie dobrze jako element aranżacji salonu. Pełni on tam podobną rolę głównie miejsca do przechowywania. Komody z głębokimi szufladami i zamykanymi półkami to dobre rozwiązanie do przechowywania zarówno sypialnianych jak i salonowych przedmiotów. Wybierając komodę do sypialni lub salonu, warto zwrócić uwagę na odpowiednią organizację przestrzeni wewnątrz szafek, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, które zapewnią harmonię i porządek.