Stoliki krawieckie

Wystylizuj przestrzeń z klasą dekoracyjnym stolikiem krawieckim.

Ciekawe meble do salonu


Salon to pomieszczenie, w którym z reguły spędza się dużą ilość czasu. Pełni kluczową rolę podczas chwil relaksu, spotkań towarzyskich czy wieczornego odpoczynku przed telewizorem lub z książką. Warto zadbać, aby przestrzeń, w której tak często przebywamy była urządzona stylowo i zachęcająco. Standardowo w salonie powinien znaleźć się wygodny mebel do odpoczynku, stolik lub ława kawowa oraz miejsce do przechowywania przedmiotów codziennego użytku w postaci witryny lub szafki RTV. Co jeszcze możemy zrobić, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek i jednocześnie nie rezygnować ze stylowego wystroju?

  • Zadbać o oświetlenie. Światło ma bardzo duży wpływ na nasz nastrój. Poziom natężenia czy barwa światła powinny być dostosowane do charakteru wnętrza. W pomieszczeniach związanych z pracą powinniśmy postawić na światło o białej lub lekko chłodnej barwie. Do odpoczynku znacznie lepiej sprawdzi się przygaszone, ciepłe światło, sprzyjające relaksowi.

  • Dobrać dodatkowe tekstylia. Dywany, koce i poduszki to elementy, z którymi nie musimy się hamować wybierając dekoracje do salonu. Możemy tu postawić na klasyczne wzory i tłoczenia lub w wersji bardziej ekstrawaganckiej zmieniać wystrój w zależności od pory roku.

  • Nie bać się niecodziennego wzornictwa. Klasyczną sofę zamienić możemy meblem modułowym, który zaaranżujemy w zależności od potrzeb, zamiast zamkniętego regału możemy postawić na otwarte półki idealne do eksponowania rodzinnych pamiątek, kolekcji książek czy dekoracji. W dalszej kolejności możemy eksperymentować ze stolikami kawowymi wybierając modele składające się z kilku elementów lub posiadające blaty o różnych wysokościach.


Niecodzienne dekoracje - stoliki krawieckie


Stoliki krawieckie to unikalne meble, które charakteryzują się praktycznością, ale także wyjątkowym wyglądem. Zazwyczaj posiadają drewniany blat i solidne, żeliwne nogi, które zapewniają stabilne podparcie podczas pracy. Choć pierwotnie używane były głównie do pracy, obecnie stały się również popularnym elementem dekoracyjnym w wielu wnętrzach.


Przegląd stolików krawieckich


Stolik krawieckie straciły w dzisiejszych czasach swoje pierwotne zastosowanie. Obecnie wykorzystuje się je głównie do celów dekoracyjnych. Do jakich wnętrz będzie pasować stolik krawiecki? Przede wszystkim stoliki te dobrze komponują się z mieszkaniami w stylu rustykalnym. Oryginalne drewniane blaty stolików są często wymieniane na nowe, co daje wiele możliwości stylizacji. Pokrycie drewna jasną farbą pozwala na uzyskanie subtelnego efektu postarzania natomiast wybór lakieru z wysokim połyskiem dodaje  głębi i bardziej wysublimowanego charakteru. Stoliki do szycia często posiadają dodatkowe szuflady, wbudowane kółka czy lampę, które dodatkowo urozmaicają ich wygląd.


Gdzie postawić stolik krawiecki?


Najpopularniejszym pomieszczeniem, w którym stawia się stoliki krawieckie jest salon. Niewielkich rozmiarów stolik można wkomponować w narożniku lub w pobliżu sofy. Sprawdzą się one jednak równie dobrze w sypialni, przedpokoju czy nawet kuchni. Niezależnie od miejsca, gdzie zostanie postawiony, ozdobny stolik krawiecki z pewnością doda uroku i charakteru każdemu pomieszczeniu.