Szafki nocne

Niewielkie meble do zadań specjalnych, które uzupełnią wystrój sypialni.

Jak urządzić sypialnię z drewnianymi szafkami nocnymi?

W Oak Avenue oferujemy praktyczne i estetyczne drewniane stoliki i szafki nocne. Naszą ofertę obejmują zarówno meble z samym blatem jak i półkami oraz szufladami. Drewniana szafka nocna to bardzo modne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdej nowoczesnej sypialni. Dzięki ponadczasowemu designowi drewniane meble będą służyć swoim nabywcom przez długie lata.

Stoliki i szafki nocne — czym się różnią? 

Najczęściej mówi się, że niezbędnym elementem każdej sypialni jest szafka nocna lub stolik nocny. Wśród bardziej niekonwencjonalnych opcji można wymienić zastąpienie szafki przyłóżkowej niewielką pufą, meblem modułowym lub półką podwieszaną. Często jednak, niestety, te rozwiązania nie spełniają funkcji, które gwarantuje szafka lub stolik nocny. Czym różnią się między sobą te meble? 


Stoliki nocne są zwykle wyższe i mają jedną lub dwie półki do przechowywania przedmiotów, takich jak książki, lampki nocne lub budziki. Mogą mieć także jedną szufladę lub  szafkę na mniejsze przedmioty. Natomiast szafki nocne są zwykle niższe i mają znacznie więcej miejsca do przechowywania, na przykład szuflady lub półki, które ukrywają większą przestrzeń na przedmioty takie jak ubrania lub inne niezbędne w sypialni akcesoria. Mogą one stać na nóżkach lub mieć nisko zawieszony blat. Podsumowując można stwierdzić, że szafki nocne są zazwyczaj większe i mają większą pojemność niż stoliki nocne. 


Jak wybrać stolik lub szafkę do łóżka? 

Wybór odpowiedniej szafki do łóżka może zadecydować o komforcie odpoczywania w sypialni. Zanim zaczniesz zastanawiać się nad stylem szafki czy stolika nocnego należy zmierzyć wysokość łóżka. Stolik nocny powinien być tej samej wysokości lub nieznacznie wyższy od łóżka, aby zapewnić optymalną wygodę użytkowania.


Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z rozmiarem i nie zdominować przestrzeni nad łóżkiem. Kolejnym ważnym czynnikiem jest materiał, z którego wykonany jest mebel. Najbardziej popularne są drewniane stoliki lub szafki, ponieważ pasują do wielu stylów wnętrzarskich i są trwałe. Jeśli jednak preferujemy bardziej nowoczesne rozwiązania, możemy zdecydować się na szklane lub metalowe meble. 

Co postawić na szafce nocnej?

Małe szafki nocne, mimo swoich rozmiarów potrafią pomieścić naprawdę sporo. Przykładowo, na blacie szafki lub stolika nocnego można położyć ulubioną książkę, okulary lub dodać nieco ozdób takich jak wazon z kwiatami, lampka nocna czy świeczki. Jeśli planujemy przechowywać większą ilość rzeczy, warto, aby nasz stolik sypialniany miał również szufladę lub zamykaną półkę. Dzięki temu możesz trzymać rzeczy nie tylko na szafce czy stoliku, ale również w jego wnętrzu. 


Stolik nocny z szufladami lub półkami to bardzo poręczny mebel, którego nie może zabraknąć w każdej dobrze wyposażonej sypialni. W większości przypadków nawet mały stolik nocny z dodatkowym miejscem do przechowywania będzie wystarczający do schowania w nim wieczornych kosmetyków, ulubione czasopism, krzyżówek czy drobnej elektroniki. Wybierz odpowiedni stolik lub szafkę nocną i popraw komfort swojej sypialni.